GÜZELLİK MUTFAĞIMIZ

SİZLERLE YEMEK TARİFLERİM KADAR ARADA FAYDALI BİLGİLERİDE PAYLAŞMAYA ÇALIŞIYORUM BU SEFER MAKYAJ VE GÜZELLİK KONUSUNA DEĞİNMEK İSTEDİM
HER KADIN MUTFAĞINDA KULLANDIĞI ÜRÜNLERE GÖSTERDİĞİ ÖZENİ MAKYAJ VE GÜZELLİK ÜRÜNLERİNDE DE GÖSTERMELİDİR. MAKYAJ ÜRÜNLERİ ÇALIŞAN BİR BAYANI DÜŞÜNÜRSEK YAKLAŞIK 8 SAAT BELKİ DAHA FAZLA SÜRE CİLTTE KALMAKTA KULLANDIĞIMIZ RUJ GİBİ ÜRÜNLER İSE YEMEK GİBİ YUTULARAK VÜCUDUMUZA ETKİ ETMEKTEDİR.
HER KADIN AZ YA DA ÇOK MAKYAJ YAPMAYI SEVER PEKİ NELERE DİKKAT ETMELİYİZ. ÖNCELİKLE MAKYAJ ÜRÜNLERİ SATILAN EN LÜKS MAĞAZA BİLE OLSA TESTERLARI DENEMEMEYE ÖZEN GÖSTERİN YAPILAN ARAŞTIRMALARDA BU TESTERLAR ÜZERİNDE STAPHYLOCOCCUS AUREUS , STREPTOKOK VE KOLİ BASİLİ GİBİ BAKTERİLERİN BULUNDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR.
MAKYAJ ÜRÜNLERİ ALIRKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN DİĞER KONU İSE İÇERİKLERİDİR. ÖRNEĞİN İÇERİĞİNDE KURŞUN,ARSENİK,PARABEN OLAN ÜRÜNLERİ TERCİH ETMEMELİYİZ. BENİM TERCİHİM BİTKİSEL, DERMOKOZMETİK VE MİNERAL ÜRÜNLERDEN YANA ÇÜNKÜ MUTFAĞIMIZA ALDIĞIMIZ PEYNİRİN YAĞIN İÇERİĞİNE NASIL DİKKAT EDİYORSAK AYNI ÖZENİ CİLDİMİZ İÇİNDE GÖSTERMELİYİZ CİLDİMİZE KULLANILAN HER ÜRÜN DERİDEN EMİLEREK KANA ULAŞMAKTA VE DOLAYISIYLA ZARARLI ETKİ GÖSTEREBİLMEKTEDİR.CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNDEDE ORGANİK MİNERAL VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİ TERCİH ETMEK DAHA DOĞRU OLACAKTIR.
SZLER İÇİN FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM BİR YAZI HAZIRLADIM UMARIM BEĞENİRSİNİZ
SEVGİLER

Yorumlar

 1. Ebrucum ne güzel anlaşılır bir dilde anlatmışsın. Bundan sonra daha dikkatli alışveriş yapacağım.. Sevgiyle..

  YanıtlaSil
 2. kesinlikle haklısın ama hep ihmal ediyoruz

  YanıtlaSil
 3. büyük harfle yazmasanız ne güzel olur...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. daha hoş göründüğünü düşünüyorum ama önerinizi dikkate alacağım teşekkürler

   Sil

Yorum Gönder

Fikirleriniz benim için önemli sevgiler